خوش آمدید به واحد معماری و طراحی داخلی شرکت برج سازان پارسیان

الان دیگه قدیم نیست که فقط با یک سری مصالح و اصول اولیه خونه یا هر ساختمون دیگه بسازیم. الان به خاطر تغییر کردن سبک زندگی و اهمیت ظاهر محصول معماری داخلی ساختمون و طراحی داخلی آن خیلی مهم است و ساختمون‌هایی به چشم میان که در ساختشون به این دو مورد دقت شده است. خیلی از ما ها معماری داخلی ساختمان را با طراحی داخلی ساختمان یکی می‌دانیم در صورتی که این دو تا علاوه بر اینکه  مکمل هم هستند اما تفاوت‌هایی را هم دارند.

اما فرق بین طراحی داخلی ساختمان با معماری داخلی ساختمان چیه؟

معماری داخلی ساختمان به عنوان یک زیرمجموعه از معماری بیرونی ساختمان به توسعه و اجرای ساختارها و فضاهای داخلی می‌پردازد. به عبارتی این شاخه با بررسی ارتباط بین مؤلفه‌های مختلف ساختمان، مثل دیوارها، درها، پنجره‌ها و سقف‌ها درون فضاهای داخلی سر و کار دارد. در مقابل طراحی داخلی ساختمان بیشتر به جنبه‌های زیبایی و دکوراسیون فضاهای داخلی متمرکز است. بنابراین توضیح طراحی داخلی به طراحی الگوها، رنگ‌ها، میزان نوردهی، انتخاب مبلمان، نحوه چیدمان، استفاده از اکسسوری‌ها و دیگر عناصر زیبایی در داخل فضاها می‌پردازد. در یک کلام معمار داخلی ساختمان کسی  است که در سطح فنی فضاهای داخلی ساختمان‌ها را طراحی و شروع به ساختن می‌کند.

معماری داخلی ساختمان چیست؟

معماری داخلی نقطه اشتراکی مابین معماری و طراحی داخلی می‌باشد. این حوزه مانند رشته معماری با بنا و جزئیات آن در ارتباط بوده و از سویی دیگر مانند طراحی داخلی بر زیبایی فضاهای داخلی بنا تاکید دارد. با توجه به کاربری ساختمان، فضاهای داخلی ساختمان برای معماری ساختمان به فضاهای کوچک‌تر مختلف مانند نشیمن، پذیرایی، اتاق خواب، آشپزخانه، فضاهای مختلف تجاری، اداری، نمایشگاهی و غیره تقسیم می شوند. طراحی این فضاها در حیطه ی عملکرد رشته معماری داخلی می باشد. دقت داشته باشید که طراحی داخلی ساختمان مرحله‌ایست که بعد از اتمام معماری ساختمان صورت می‌گیرد.

به دلیل اینکه معماری داخلی با ویژگی‌های شخصیتی هر انسانی در ارتباط است، باید جهت دستیابی به طرحی زیبا، به خصوصیات رفتارهای افراد در طراحی فضاهای عمومی و خصوصی، توجه شود. به همین دلیل طراح در زمان طراحی فضاهای داخلی با دو موضوع در ارتباط است: کاربری فضا و احساسی که بر ساکنان آن بنا می گذارد. به عبارتی اگر صاحب ساختمان و افرادی که با کاربری آن فضا در ارتباط هستند به سبک مدرن متمایل می باشند شما به هیج عنوان دیوارها، درب‌ها، پنجزه‌ها و سایر المان‌ها را به صورت سنتی و کلاسیک معماری کنید.

مراحل کار معمار داخلی ساختمان

معماران داخلی ساختمان در طراحی و ساخت فضاهای داخلی ساختمان جهت داشتن ایمنی، کارکردی بودن و زیبایی آن تخصص دارند. آگاهی  معماران داخلی از دوام و استحکام متریال ساختمان و مهارت در استفاده از عناصری مانند نور، رنگ و بافت در فضاهای مختلف بسیار اهمیت دارد.

معماران داخلی اصولا قسمتی از مراحل ساخت و ساز یا بازسازی بنا را از ابتدا تا انتهای آن برعهده می گیرند. آنها مرحله ابتدایی کار خود را با ملاقات با کارفرما آغاز می‌کنند تا درباره ی مسائلی مانند انتظارات پروژه و سلایق کارفرما صحبت کنند. در جلسات ابتدایی، وظیفه معمار داخلی شرکت برج سازان پارسیان این است که به خواسته‌ها و احتیاجات کارفرما دقت کرده و نظرات و پیشنهادات خود را بیان کند تا به بهترین شکل ممکن معماری داخلی ساختمان را انجام دهد.

بعد از انجام مشاوره‌های اولیه، معمار داخلی به تهیه برنامه‌های طراحی می‌پردازد. این نوع از نقشه‌ها می‌تواند شامل بیانگر محل قرارگیری دیوارها، پنجره ها، درها، عناصر دیگر و حتی مبلمان باشد. در نهایت معمار داخلی بهترین متریال و مصالح را با در نظر گرفتن بودجه و سلیقه کارفرما انتخاب می‌کند و با مشورت و همکاری پیمانکاران و تکنسین‌کارها شروع با نوسازی یا بازسازی فضاهای داخلی ساختمان می‌کنند. به طور کلی از سری وظایف یک معمار داخلی ساختمان می‌توان به مجموعه وظایف زیر اشاره کرد:

 • مشاوره دادن به کارفرما
 • برنامه‌ریزی برای معماری و طراحی فضاها
 • انتخاب مصالح ساختمانی
 • آماده کردن مستندات فنی مانند نقشه، مدارک و غیره
 • مدیریت پروژه
 • آگاهی از مقررات و قوانین ساختمان

اصل معماری داخلی ساختمان

طراحی معماری داخلی ساختمان یک فرآیند پیچیده است که نیازمند توجه به اصول و مبانی خاص است. در زیر، تعدادی از اصول اساسی طراحی معماری داخلی ساختمان را با هم بررسی می‌کنیم:

 1. تلفیق فرم و عملکرد: معماری داخلی ساختمان باید هماهنگی بین فرم و عملکرد داشته باشد. یغنی اینکه طراحی باید نه تنها زیبا باشد بلکه نیازمندی‌ها و عملکرد فضا را نیز برآورده کند.
 2. انسجام و هماهنگی: تمامی اجزاء داخلی ساختمان باید با یکدیگر هماهنگ باشند و یک احساس انسجام را به وجود آورند.
 3. محدودیت‌های فضایی: باید محدودیت‌های فضایی مانند اندازه و شکل اتاق‌ها نیز در نظر گرفته بشود.
 4. استفاده از مواد مناسب: مواد ساختمانی باید با توجه به کیفیت، پایداری، و سلیقه مشتری انخاب شود.
 5. تعامل با محیط خارجی: توجه به ارتباط فضای داخلی با محیط خارجی یکی از اصول مهمی است که هم باید معماران داخلی و هم طراحان داخلی به آن دقت کنند.

دقت داشته باشید که در تمامی این مراحل طراح داخلی ساختمان به جزئیاتی مانند نور پردازی، رنگ، نحوه و ترتیب رنگ‌آمیزی، ایده پردازی و مواردی از این قبیل می‌پردازد.

معماری داخلی ساختمان با شرکت برج سازان پارسیان

شرکت برج سازان پارسیان با بیش از ۱۵ سال تجربه در زمینه معماری و طراحی دکوراسیون داخلی، به عنوان یک مجموعه متخصص در نوسازی، بازسازی و طراحی داخلی انواع ساختمان‌های مسکونی، تجاری و اداری بر اساس اصول معماری خدمات گسترده‌ای را ارائه می‌دهد. این شرکت به کمک و به پشتوانه تخصص و تجربه تیم مجرب خود تمام تلاشش را می‌کند تا بهترین خروجی را متناسب با سلیقه و بودجه مشتری به او تحویل دهد و خوشبختانه در طول این ۱۵ سال تجربه همواره پروژه‌های ما با رضایت مشتری همراه بوده است.

شرکت برج سازان پارسیان خدمات گسترده‌ای از جمله طراحی و پیاده‌سازی ساختمان، طراحی و نقشه‌کشی، طراحی و اجرای نما، و خدمات دکوراسیون داخلی را برای انواع کاربری‌ها از جمله مسکونی، اداری، تجاری، فرهنگی، تفریحی، اقامتی و درمانی ارائه می‌دهد. این تنوع در خدمات نشان از توانایی تیم مهندسان و معماران پارسیان برای پاسخگویی به نیازهای متنوع و چالش‌های مختلف مشتریان دارد و تضمین می‌شود که هر پروژه با دقت و حرفه‌ای‌ترین رویکردها اجرا شوند.

پس معطل چی هستید اگه برای معماری و طراحی داخلی ساختمونتون نیاز به یک تیم معماری و طراحی خفن دارید از طریق پل‌های ارتباطی با ما تماس بگیرین.

Works with AZEXO page builder